AB - Centrum Safari, spol. s r.o.

Výnimočný revír Gemenc

Hovorí sa, že na možnosť navštíviť  revír ležiaci na juhu Maďarska pri meste Baja   treba čakať rok ba aj dva.  Nie preto, lebo by bol uzatvorený, ale preto, lebo má oň záujem mnoho európskych cestovných agentúr, ktoré  tam organizujú zájazdy poľovníkov.

Pobyt v revíri, vzdialenom asi sto kilometrov od Budapešti, je skutočným zážitkom. Je to  starý kráľovský revír (v súčasnosti národný park), ktorý údajne patrí k najlepším  jeleniarskym revírom   v Európe s plochou 70 tisíc hektárov.  A práve tu možno získať unikátnu  trofej, veď ročne sa v revíri loví okolo 250 jeleňov III. a IV. vekovej triedy, z ktorých je asi 100 je  medailových. 

Krásnu prírodu  tvoria roviny a pahorkatiny prevažne porastené lesom (teda nie sú to  kukuričné polia, ako tvrdia niektoré zlé jazyky), v ktorých sa mimoriadne dobre darí jelenej zveri. Každý, kto  sa rozhodne sem prísť za mimoriadnym zážitkom, si môže vybrať jeleňa podľa hmotnostnej kategórie (a vlastnej peňaženky).

V rozľahlom revíri sa poľuje  postriežkou, alebo posliedkou a  poľovnícky hosť  ,  sa v ňom bude pohybovať – terénnym autom alebo)  na koči ťahanom vraníkmi – to závisí od konkrétnej časti revíru. (nedá sa to vyberať)

Všetky služby, teda  sprievodca,  ubytovanie, výborná strava--polpenzia  a doprava,  sú obsiahnuté v paušálnej cene za ulovenie jeleňa. Vzhľadom na  prístupný terén,  revír je vhodný aj pre tých,  ktorí by sa v náročnejšom len ťažko pohybovali.

Naša agentúra (AB--Centrum, s. r. o.) ako jediná v SR, má  v tomto revíri pre  sezónu v r. 2009 rezervované dva štvordňové termíny, každý pre štyroch lovcov (od 5.  9. do 10. 9 a druhý  od 10. 9. do 15. 9.).  A cena? Akciový paušál  za jeleňa s trofejou do 4,99 kg  je 1 200 eur (vrátane spomenutých služieb).

V tomto revíri , ktorý volajú aj Dunajská delta v Maďarsku , vieme zabezpečiť aj poľovačku na diviaky , či na srnce v jarnom čase. V bohato zazverenom revíri je možné so šťastím uloviť aj viac srncov za deň.

Nezanedbateľnou výhodou poľovačky  v Maďarsku je aj  fakt že si môžeme predlžiť sezónu lovu úžitkovej zveri , pretože srnce je tu možné loviť už od  15. Apríla , a jelene je možné loviť až do 31. Januára . ( čo mimochodom radi využívajú naši poľovníci, a po Vianočných a Novoročných sviatkoch je to šanca na príjemný relax a oddych v novom roku).

Návšteva tohto revíru, ktorý bol v minulosti  dostupný len málokomu, znamená  nezabudnuteľné zážitky, preto je taký vyhľadávaný poľovníkmi z celej Európy. Kto si chce splniť  poľovnícky sen  v podobe peknej jelenej trofeje, môže ho spojiť  s pobytom vo výnimočnom revíri. A pritom ani nemusí prekonávať  veľké vzdialenosti. Je to blízko – len u susedov.OBJEDNAŤ ZÁJAZD